بهداشت و ایمنی در لوله بازکنی و تخلیه چاه

امروزه اصلی ترین شرط برای بقاء در تمامی مشاغل،رقابت است.پیشرفت تکنولوژی و تغییر نیاز های بازار هر روز این فضای رقابتی را تنگ تر می کند.لوله بازکنی و تخلیه چاه نیز از این قائده مستثنی نمی باشند.
تحقق اهداف یک شرکت تخلیه چاه و لوله بازکنی در تهران جز با رعایت کردن دو اصل بهداشت و ایمنی در کار میسر نمی شود.
فرهنگ ایمنی در هر کاری با سلامت و بهداشت نیروی کار رابطه ی مستقیم دارد. مدیریت منابع انسانی مشاغل خدماتی لازمه ی صیانت از نیروی کار و رعایت نکات ایمنی در محیط کار می باشد.

بهداشت و ایمنی در لوله بازکنی

همانطور که می دانید در زمان گرفتگی لوله فاضلاب و توالت، احتمال نشت فاضلاب به ساختمان ، شما را تهدید می کند. رفع گرفتگی لوله فاضلاب با عملیات لوله بازکنی توسط لوله بازکن های ماهر سبب جلوگیری از ورود چنین اسیب هایی به ساختمان می شود.
گرفتگی لوله فاضلاب اشپزخانه از مواردی است که توسط مشتریان ، بسیار گزارش می شود.با توجه به حیاتی بودن این مکان باید لوله بازکن با بالاترین دقت در این مکان کار کند.رعایت نکات بهداشتی وظرافت در حین کار باعث می شود از کثیف شدن محیط اشپز خانه جلوگیری می کند.
نکته مهم:در زمان فنر زنی در لوله فاضلاب توالت و اشپزخانه توسط دستگاه لوله بازکنی با فنر اب داغ را باز بگذارید.
این عمل سبب شسته شدن لوله فاضلاب از روغن و چربی ها می شود و حفظ سلامت فنر را به همراه دارد.

ایمنی در لوله بازکنی
بسیاری از نارضایتی هایی که از لوله بازکن های غیر ماهر وجود دارد این است که گرفتگی لوله فاضلاب را با بالاترین اسیب به بهداشت اشپزخانه برطرف می کنند.

ایمنی در لوله بازکنی

نحوه ی کارکرد دستگاه های لوله بازکنی با یکدیگر متفاوت می باشد. به عنوان مثال دستگاه لوله بازکنی با فنر علاوه بر اینکه فنر درون لوله فاضلاب ارتعاش و چرخش می کند مابقی فنر که پشت دستگاه می ماند نیز به همان اندازه،عمل چرخش و ارتعاش را انجام می دهد.
در مکان های بسته باید لوله بازکن به فنر اضافی نیز تسلط داشته باشد تا از بروز حوادث ناشی از برخورد انتهای فنر به اجسام و تخریب انها جلوگیری کند.
روشی که در بین لوله بازکن های ماهر مرسوم می باشد این است که قسمت اضافی فنر را به شکل دایره ای گره می زنند تا به صورت در جا ارتعاش کند و هیچ گونه اسیبی به همراه نداشته باشد.
در مواقعی که از دستگاه لوله بازکنی با پمپ تراکم هوا استفاده می شود به علت صدای مهیبی که در زمان خالی کردن مخزن ان به گوش می رسد استفاده از گوشی صدا گیر ایمنی ضروری است.
تنها مهارت و تجربه ی لوله بازکن در حین استفاده از دستگاه های لوله بازکنی مختلف تضمین کننده ی ایمنی خود و سایرین است.

بهداشت در لوله بازکنی

بهداشت و ایمنی در تخلیه چاه

پرشدن چاه فاضلاب و نفوذ گاز های سمی از طریق شبکه فاضلاب به داخل ساختمان می تواند سلامت ساکنین را به خطر بیاندازد.
استفاده از ماشین های قدرتمند تخلیه چاه مناسب بهترین روش برای دفع بهداشتی فاضلاب توالت می باشد.
ماشین تخلیه چاه با پمپ مکنده میزان دخالت انسان را برای دفع فاضلاب کاهش داده است.مزینی که دفع فاضلاب را بسیار بهداشتی تر کرده است.علاوه بر این سلامت سرویسکار تخلیه چاه نیز تضمین می شود.
استفاده از کفش کار مناسب نیز حائز اهمیت می باشد چراکه پمپ های کف کش و لجن کش باید به درون چاه فرستاده شوند. استفاده از کفش ایمنی کار می تواند پا را در برابر افتادن این پمپ های روی پا ایمن کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس کلیک کنید