بهداشت در لوله بازکنی

امروزه اصلی ترین شرط برای بقاء در تمامی مشاغل،رقابت است. پیشرفت تکنولوژی و تغییر نیاز های بازار هر روز این فضای رقابتی را تنگ تر می کند. 
تحقق اهداف یک تخلیه چاه و لوله بازکنی تهران جز با رعایت کردن دو اصل بهداشت و ایمنی در کار میسر نمی شود. فرهنگ ایمنی در هر کاری با سلامت و بهداشت نیروی کار رابطه ی مستقیم دارد. مدیریت منابع انسانی مشاغل خدماتی لازمه ی صیانت از نیروی کار و رعایت نکات ایمنی در محیط کار می باشد.

بسیار از اسیب ها و صدماتی که به اشخاص وارد می شود، ریشه در عدم برخی از نکات است که چندان جدی گرفته نمی شوند. برای انجام یک پروسه در ایده ال ترین حالت ممکن باید نکات بهداشت و ایمنی ان در نظر گرفته شود.

برای خدماتی که با بهداشت و مواردی حیاتی از ساختمان درگیر هستند باید یک سری قوانین و قواعد کاری رعایت شود تا هیچ اسیبی متوجه این بخش های مهم نگردد. بسیاری از خدماتی مربوط به تاسیسات ساختمان از جمله مواردی هستند که باید برای ارائه انها کلیه نکات را رعایت کرد.

استفاده از لوله و چاه فاضلاب یک روش بهداشتی و کاملا اصولی برای دفع فاضلاب از ساختمان ها به شمار می روند. بروز ایراد یا اسیب به این بخش ها یا افرادی که در حال انجام ان هستند به هیچ عنوان قابل جبران نیست. 

بهداشت و ایمنی در لوله بازکنی را چگونه باید رعایت کرد

همانطور که می دانید در زمان گرفتگی لوله فاضلاب و توالت ها احتمال نشت فاضلاب به ساختمان شما را تهدید می کند. رفع گرفتگی لوله فاضلاب با عملیات توسط لوله بازکن های ماهر سبب جلوگیری از ورود چنین اسیب هایی به ساختمان می شود.
گرفتگی لوله فاضلاب اشپزخانه از مواردی است که توسط مشتریان بسیار گزارش می شود. با توجه به حیاتی بودن این مکان باید لوله بازکن با بالاترین دقت در این مکان کار کند. رعایت نکات بهداشتی و ظرافت در حین کار باعث می شود از کثیف شدن محیط اشپزخانه جلوگیری می کند.
نکته مهم: در زمان فنر زنی در لوله فاضلاب توالت و اشپزخانه توسط دستگاه لوله بازکنی اب داغ را باز بگذارید. این عمل سبب شسته شدن لوله فاضلاب از روغن و چربی ها می شود و حفظ سلامت فنر را به همراه دارد.

ایمنی در لوله بازکنی
بسیاری از نارضایتی هایی که از لوله بازکن های غیر ماهر وجود دارد این است که گرفتگی لوله فاضلاب را با بالاترین اسیب به بهداشت اشپزخانه برطرف می کنند.

برخی از افراد ممکن است به دلایل نداشتن عدم تجربه کافی رفع گرفتگی را مسئله ای بسیار عادی و پیش پا افتاده در نظر بگیرند. برای رفع گرفتگی باید از دستگاه و فنرهایی استفاده شود که هیچ اسیبی به لوله و بهداشت محیط وارد نکند. 

برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب باید محیط اطراف ان را خالی از هر گونه جسم شکننده یا بهداشتی نمود. برخی از مورد ممکن است که فنرها با یک ضربه کوچک یا ارام سبب شکستگی سنگ روشویی یا غیره گردند.

نکات ایمنی برای انجام لوله بازکنی بدون ایراد

نحوه ی کارکرد دستگاه ها با یکدیگر متفاوت می باشد. به عنوان مثال دستگاه فنر علاوه بر اینکه فنر درون لوله فاضلاب ارتعاش و چرخش می کند مابقی فنر که پشت دستگاه می ماند نیز به همان اندازه،عمل چرخش و ارتعاش را انجام می دهد.
در مکان های بسته باید لوله بازکن به فنر اضافی نیز تسلط داشته باشد تا از بروز حوادث ناشی از برخورد انتهای فنر به اجسام و تخریب انها جلوگیری کند.
روشی که در بین لوله بازکن های ماهر مرسوم می باشد این است که قسمت اضافی فنر را به شکل دایره ای گره می زنند تا به صورت در جا ارتعاش کند و هیچ گونه اسیبی به همراه نداشته باشد.
در مواقعی که از دستگاه تراکم هوا استفاده می شود به علت صدای مهیبی که در زمان خالی کردن مخزن ان به گوش می رسد استفاده از گوشی صدا گیر ایمنی ضروری است.
تنها مهارت و تجربه ی لوله بازکن در حین استفاده از دستگاه های مختلف تضمین کننده ی ایمنی خود و سایرین است. برای کاهش احتمالات و خطرات ناشی از اشتباهات سرویسکار حتما با یک شرکت خدماتی معتبر و مجاز تماس بگیرید.

بهداشت در لوله بازکنی

نکات بهداشتی و ایمنی برای خدمات تخلیه چاه فاضلاب 

پرشدن چاه فاضلاب و نفوذ گاز های سمی از طریق شبکه فاضلاب به داخل ساختمان می تواند سلامت ساکنین را به خطر بیاندازد. استفاده از ماشین های قدرتمند مناسب بهترین روش برای دفع بهداشتی فاضلاب توالت می باشد.
ماشین تخلیه با پمپ مکنده میزان دخالت انسان را برای دفع فاضلاب کاهش داده است. مزینی که دفع فاضلاب را بسیار بهداشتی تر کرده است. علاوه بر این سلامت سرویسکار تخلیه چاه نیز تضمین می شود.
استفاده از کفش کار مناسب نیز حائز اهمیت می باشد چراکه پمپ های کف کش و لجن کش باید به درون چاه فرستاده شوند. استفاده از کفش ایمنی کار می تواند پا را در برابر افتادن این پمپ های روی پا ایمن کند.

در صورتی که دهانه چاه فاضلاب ریزش کرده باشد و یا اینکه ایمنی یا مقاومت اولیه را نداشته باشد، حتما باید اقدامات لازم جهت ایمن سازی ان انجام شود. ریزش چاه یک خطر احتمالی است که می تواند صدمات جبران ناپذیری به ساختمان شما وارد کند.

استفاده از تانکرهای مکنده می تواند نیاز به برق ساختمان را کاهش دهد و عمل تخلیه به راحتی انجام گیرد. پمپ هایی که با برق ساختمان کار می کنند می توانند فشار زیادی را به برق کشی ساختمان وارد کنند.

مقالات مرتبط :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *