تفاوت لوله بازکنی با پمپ تراکم هوا و لوله بازکنی با فنر

گرفتگی لوله ممکن است برای ساختمان در هر لحظه از شبانه روز رخ دهد. بیشتر مردم بعد از اینکه نتوانستند با روش خانگی وسنتی همانند شلینگ اب و انواع و اقسام اسیدهای شیمیایی گرفتگی لوله فاضلاب را رفع کنند به سراغ مراکز خدماتی در دسترس خواهند رفت. 

زمانی که شما با این مراکز تماس بگیرید ابتدا باید به سوالاتی همانند نوع گرفتگی، متراژ لوله ها و سختی گرفتگی پاسخ بدهید. این سوالات به انتخاب نوع ابزار و روش رفع گرفتگی کمک فراوانی می کند.

لوله بازکنی با فنر و دستگاه هایی که با با مکانیزم متراکم کردن هوا کار می کنند، دو روش بسیار رایج در این خدمات محسوب می شوند. پس حتما به سوالات اولیه پاسخ مناسب بدهید. 

در اصل ابزارالات این حوزه در رفع مناسب و صد در صد گرفتگی ها بسیار موثر است. برای کاهش هزینه ها و جلوگیری از بروز گرفتگی ها متعدد انتخاب دستگاه مناسب حائز اهمیت است.

 اما هرکدام از این دو روش ابزار جانبی، نکات ایمنی و کاربردی خاص خود را دارند. برای دانستن مزایای و شرایط استفاده از هر کدام و تفاوت هزینه های هر کدام از این روش ها در ادامه همراه ما باشید.

لوله بازکنی با دستگاه ژنراتور

و فنر

فنر اصلی ترین و کاربردی ترین ابزار در حوزه فاضلاب ساختمان و رفع گرفتگی ها محسوب می شود. فنر با تکیه بر قوانین فیزیک و هوک می تواند نیروی بسیار شدیدی برای از بین بردن عوامل گرفتگی ها لوله های فاضلاب ایجاد کند.

در گذشته از دریل برقی به همراه فنر برای رفع گرفتگی های لوله فاضلاب در تهران استفاده می شده است. این روش یک ایراد بسیار جدی داشت که ان هم احتمال در رفتن فنر از دریل بود. القای نیروی محرکه دورانی و نیروی ارتعاشی به فنر کنترل ان را سخت خواهد کرد.

فنر در طول های مختلف و چگالی وزنی مختلف تولید و عرضه می شود. این یک مزیت به شمار می رود زیرا هیچ گونه گرفتگی در طول لوله از قدرت و شدت این فنرها در امان نخواهند ماند.

لوله بازکنی با فنر در تهران
100%

رفع گرفتگی های جزئی

92%

گرفتگی های سخت حتی سیمانی

93%

لایروبی لوله و رفع بو

98%

تشخیص پر بودن چاه فاضلاب

100%

دسترسی به نقاط گرفتگی

نیروی لازم برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب از طریق ژنراتور برقی قوی به فنرها منتقل می شود. نیروی موتور توسط سه نظام های دستگاه به فنرها انتقال می یابد و به قدری است که بتواند هر گرفتگی را از میان بردارد.

طبق قانون هوک هرچه فنر ضخیم تر باشد ضریب سختی فنر نیز بیشتر شده و نیروی وارده از سمت فنر نیز بیشتر خواهد شد. پس فنرهای بلند و فولادی بیشترین کارایی را برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب دارند.

مزایای استفاده از دستگاه فنر و ژنراتور برقی

این دستگاه در حالات مختلف برای شرکت های حوزه فاضلاب ساختمان موثر و مفید است. در ادامه با مزایای بی نظیر فنر در رفع گرفتگی ها و کاربردهای دیگر ان اشنا خواهیم شد.

اگر گرفتگی تشکیل شده درون لوله فاضلاب از جنس مواد سخت و ترکیبی باشد، فنر با ضربات متعدد می تواند ان ها را از بین ببرد. هیچ ابزار دیگری همانند فنر نمی تواند علاوه بر رسیدن به نقاط مختلف کارایی موثر را نیز داشته باشد.

برای رفع گرفتگی ها حاصل از ترکیبات مو، چربی و مواد زاید دیگر فنر می تواند مو را به داخل خود بکشد و از چربی ها جدا کند. با ریختن اب گرم و داغ درون لوله و دوران و ارتعاش فنر چربی و رسوب شسته شده و خارج می شوند.

سر فنرهای کاربردی نیز می توانند به تخریب عوامل گرفتگی و رفع انسداد لوله کمک کنند. برای این منظور سر فنرهای مخصوصی هستند که در صورت نیاز استفاده خواهند شد. همچنین فنر می تواند اشیاء درون لوله فاضلاب را به جلو براند.

دستگاه لوله بازکنی ژنراتور برقی به همراه فنر به راحتی جا به جا می شوند. برای همین بیشتر سرویسکاران این حوزه از این دستگاه استفاده می کنند. این دستگاه برای گرفتگی های سخت بسیار کاربرد دارد قسمت سر فنر قابل تغییر برای انواع گرفتگی ها می باشد.

در این روش انواع و اقسام فنر مخصوص با طول های متفاوت مناسب نوع گرفتگی استفاده می شود. برای مثال فنر لوله ظرفشویی باریک تر و ظریف تر است و برای لوله های حمام و سرویس بهداشتی بلند و ضخیم تر استفاده می شود که تخصص لوله بازکن در این امر دخیل می باشد.

روش کار با دستگاه ژنراتور برقی و فنر

در این روش ابتدا دستگاه را به برق متصل می کنند و سپس فنر را از درون محفظه ان عبور می دهند. پس از عبور فنر از درون محفظه فنر به سمت لوله فاضلاب هدایت می شود. سخت ترین مرحله در این روش عبور دادن فنر از زانویی است.

پس از شروع کردن کلید راستگرد دستگاه و تنظیم قدرت ان، فنر حرکت جلو رونده خود را درون لوله اغاز خواهد کرد. حرکت جلو رونده فنر درون لوله باعث می شود تا فنر به نقطه گرفتگی برسد. حال به واسطه نیرو چرخش و ارتعاش گرفتگی ها از میان خواهند رفت.

با رفع گرفتگی حتی در کمترین حالت ممکن فاضلاب درون لوله جریان پیدا خواهد کرد. جاری شدن اب درون لوله فاضلاب می تواند به رفع گرفتگی ها کمک کند و عوامل ایجاد گرفتگی ها را به بیرون از لوله ها هدایت کند. با دوران چپ گرد فنر از درون لوله خارج می شود و عمر فنر زنی دوباره برای اطمینان از ازاد بودن مسیر عبور فاضلاب تکرار می شود.

درباره دستگاه لوله بازکنی با تراکم هوا 

یکی از پرکابرد ترین انواع دستگاه برای رفع گرفتگی ها دستگاه پمپ تراکم هوا می باشد. این دستگاه برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب توالت فرنگی، توالت ایرانی، لوله های اشپزخانه و حمام کاربرد دارد و در شرایط مختلف به کار گرفته می شود.

مکانیزم عملکرد این دستگاه برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب بر اساس متراکم کردن هوا درون مخزن مخصوص و ازاد کردن لحظه ای ان درون لوله ها است. هل دادن فاضلاب درون لوله عوامل گرفتگی را جلو رانده و درهم می شکند.

قدرت دستگاه تراکم هوا براساس اندازه و مخزن تعبیه شده پشت انها متفاوت است. برای رفع گرفتگی لوله های فاضلاب با قطر بالا نیاز به دستگاه بزرگ تر با قدرت بیشتر است. استفاده از این دستگاه بیشتر برای توالت فرنگی کابرد دارد.

تیم لوله بازکنی یاسان در صورت نیاز برای رفع گرفتگی از پمپ تراکم استفاده می کنند که پیش از هر چیزی نیاز به بررسی میدانی خواهد بود.

نحوه رفع گرفتگی لوله فاضلاب با پمپ تراکم هوا

دستگاه پمپ تراکم هوا با ذخیره هوا و فشرده سازی ان درون مخزن مخصوص خود کار می کند و همانطور که از اسم ان مشخص می باشد هوا را درون مخزن خود متراکم می کند و با ازاد کردن ناگهانی ان گرفتگی را ازمیان بر می دارد.

کنترل و تنظیم فشار هوای این دستگاه نیاز به تجربه و مهارت بالایی دارد. رفع گرفتگی در صورتی که تخصص کافی نداشته باشید سخت خواهد بود. در برخی از موارد فشار انتقال یافته به درون لوله فاضلاب از طریق منافذ و لوله های جانبی هدر خواهد رفت.

برای استفاده از این دستگاه باید محل هایی که احتمال هدر رفت فشار هوا می رود، پوشانده شوند. تکرار این فرایند می تواند برای از بین بردن کامل گرفتگی ها موثر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس کلیک کنید