پیشرفته ترین ابزار لوله بازکنی

لوله بازکنی در تهران بیشتر از هر نقطه ی دیگری در کشور احساس می شود زیرا با توجه به جمعیت میلیونی ان و وجود اپارتمان ها، ساختمان ها مسکونی و تجاری در طبقات مختلف در شهر تهران  نیاز به سیستم لوله کشی فاضلاب توالت ،حمام و اشپز خانه امری طبیعی است.

مشکل گرفتگی لوله های فاضلاب در تمامی ساختمان ها امری اجتناب ناپذیر می باشد که دلایل بسیاری برای گرفتگی لوله وجود دارند وقتی لوله های فاضلاب دچار گرفتگی می شوند این سوال برای شما پیش می اید که چگونه لوله را باز کنیم؟  و حتما نیاز به مشاوره شرکت های لوله بازکنی و تخلیه چاه پیدا خواهید کرد.

تقریبا از زمانی که تکنولوژی لوله های فاضلاب به وجود امد نیاز به لوله بازکنی نیز همراه ان پدیدار شد اوایل به دلیل نبود شرکت های لوله بازکنی و تخلیه چاه در صورت گرفتگی لوله های فاضلاب از  ابزار های ساده لوله بازکنی همچون تلمبه های دستی و یا حتی از میله های بلند استفاده می کردند اما وقتی تلاش برای باز کردن لوله بی نتیجه می ماند ناچار به تخریب و تعویض کل سیستم لوله کشی فاضلاب ساختمان منجر می شد.

اما با پیشرفت تکنولوژی لوله های فاضلاب و تنوع در جنس و ابعاد لوله ها ی فاضلاب و پدید امدن زانویی لوله با درجات مختلف که بیشترین علت  گرفتگی ها در این قسمت لوله می باشد ابزار های پیشرفته لوله بازکنی نیز با توجه به نیاز شدید به لوله بازکنی برای رفع انواع گرفتگی ها به وجود امدند.

ابزار های پیشرفته لوله بازکنی

  • دستگاه لوله بازکنی با فنر
  • دستگاه لوله بازکنی با پمپ باد
  • دستگاه لوله بازکنی با پمپ تراکم هوا

دستگاه پمپ  باد

از این دستگاه برای رفع گرفتگی توسط پمپ کردن هوا به درون لوله استفاده می شود که میزان هوا پمپ شده بسیار شدید بوده ولازم است تا قسمت های اضافی سیستم لوله فاضلاب پوشانده شود تا هوا  را بتوان به محل گرفتگی هدایت کرد.

دستگاه تراکم هوا

از دستگاه لوله بازکنی با پمپ تراکم هوا در گرفتگی های لوله فاضلاب شدید استفاده می شود زمانی که پمپ دستی و پمپ باد کار ساز نباشند این دستگاه هوا را درون مخزن خود ذخیره می کند و با ازاد سازی لحظه ای هوای مخزن دستگاه، گرفتگی را بر طرف می کنند و حتما  تمامی ورودی لوله های فاضلاب با درپوش یا پارچه پوشانده می شوند.

ازابزار های پیشرفته ی لوله بازکنی می توان به دستگاه لوله بازکنی با فنراشاره نمود چرا که به علت خاصیت و نیروی فنر به صورت 100 درصدی می تواند تمامی لوله ها را با قطر های متفاوت حتی از قطر 1 اینچ به بالا را از گرفتگی ها خلاص کند.

 هنگامی که فنر درون لوله دوران می کند می تواند تمامی بخش های لوله را پوشش دهد و عوامل گرفتگی را از میان بردارد.

همچنین فنر دستگاه لوله بازکنی دسترسی را به قسمت زانویی لوله را راحت تر کرده وهمانطور که اشاره کردیم بیشترین گرفتگی ها دراین قسمت لوله می باشد و فنر با انعطاف بالای خود در زانویی لوله نیز بهترین عملکرد رفع گرفتگی را خواهد داشت.

 دستگاه لوله بازکنی با فنر از نظر اسیب رساندن به لوله های فاضلاب کاملا مطمئن بوده و هیچ گونه تخریب و شکستگی را به همراه نخواهد داشت.

تاریخچه لوله بازکنی با فنر از سایر ابزار های پیشرفت لوله بازکنی  بیشتر می باشد به این صورت که اوایل از دریل برای چرخاندن فنر در درون لوله استفاده می شد که با توجه به قدرت چرخش دریل و غیر قابل کنترل بودن ان سبب بروز خسارت و تخریب هایی توسط افراد بی تجربه می شد.

دستگاه لوله بازکنی با فنر از پرکاربرد ترین دستگاه لوله بازکنی در دنیا می باشد جنس فنر ها از ازجنس فنر فولادی و الماسی می باشد که توسط سه نظام در دستگاه لوله بازکنی به صورت دورانی چرخش می کند و تمامی جرم و رسوب های لوله را از بین می برد.

دستگاه لوله بازکنی با فنر نسبت به سایر ابزارهای پیشرفته لوله بازکنی همچون پمپ باد و دستگاه تراکم هوا به خاطر جرمگیری تمام نقاط لوله و جمع اوری مو و تمام مواد زاید دارای ارجعیت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس کلیک کنید