لایروبی چاه یکی از مهمترین خدمات شرکت تخلیه چاه یاسان سرویس می باشد. این فرایند به وسیله تجهیزات روز توسط فنی کاران ماهر و مجرب صورت می گیرد. لایروبی چاه یک مکانیزم کاملا فنی برای بازیابی قدرت جذبی و نگهداری چاه برای ذخیره انواع فاضلاب توسط انها است. این خدمات یکی از خدمات تعمیر و نگهداری چاه های فاضلاب و سپتیک تانک ها محسوب می شود.

لایروبی چاه در اصطلاح به نوسازی چاه و سپتیک تانک ها گفته می شود. تمامی عواملی که سبب می شوند تا عمر چاه کاهش یابد توسط این فرایند از بین می روند. با هزینه ای بسیار پایین چاه و سپتیک تانک شما نوسازی می شود و می توانید همانند روز اول از ان دوباره برای دفع فاضلاب ساختمانی و صنعتی خود استفاده نمایید.

لایروبی دیواره چاه فاضلاب از گذشته تا امروز مورد توجه افراد قرار داشته است زیرا رسیدن به نتیجه ای ایده ال با کمترین هزینه در مدت زمان کوتاه از اهداف بسیاری از انها بوده است. امروزه شرکت ها و مراکز خدماتی زیادی در حال ارائه این خدمات هستند که در ادامه به تحلیل و بررسی این پروسه و موارد دخیل در ان خواهیم پرداخت.

لایروبی و تراشیدن چاه با دستگاه دارای چند شاخصه مهم و کلیدی است، شامل تیم خدماتی معتبر، تجهیزات روز با استاندارد بالا، استخدام و به کارگیری نیروی فنی کار بلد و با تجربه، تضمین پایان کار و اجرای پروژه در یک زمان بندی مشخص می باشد.

روش کار شرکت یاسان سرویس برای انجام لایروبی چاه بدین شکل است که پس از تماس مشتریان و دریافت اطلاعات کافی از انها، فنی کار شرکت به محل اعزام می گردد تا به صورت میدانی به بررسی ایراد بپردازد. فنی کار حاضر در محل پس از بررسی و تحلیل مراحل انجام پروسه و هزینه و تایید مشتریان زمان بندی مشخصی برای اجرای پروژه تعیین می کند.

تحلیل لایروبی و رسوب زدایی چاه فاضلاب

لایروبی چاه فاضلاب به عمل خارج کردن خاک،سنگ،رسوبات چسبیده به بدنه چاه فاضلاب و تمامی مواد جامدی که سبب کاهش طول عمر چاه و پر شدن سریع چاه شده اند را می گویند.

رسوب زدایی چاه فرایندی است طی لایروبی و تراش دیواره و کف چاه عملیاتی می شود. در این فرایند جرم و رسوبات دیواره و کف چاه را توسط ابزار مخصوص تراش می دهند.

در واقع لایروبی و رسوب زدایی چاه فاضلاب به روشی برای سلامت نگه داشتن چاه فاضلاب نیز گفته می شود  که این عمل یکبار در زمان حفر چاه نو و دیگر در زمان و این پروسه اتفاق می افتد.

لایروبی و رسوب زدایی چاه فاضلاب می تواند در از بین بردن بوی بد فاضلاب و حشرات موذی موثر باشد. پرهیز از استفاده بیش از اندازه مواد و محلول های شیمیایی تنها اقدامی است نباید ان را انجام دهید. بیشتر بوهای بد فاضلاب به علت لجن درون چاه بوده که از طریق لوله کشی وارد خانه ها می شود.

علاوه براین لوله های فاضلاب به علت جنسی که دارند در برابر این اسید ها ضعیف بود و دوام خودرا از دست می دهند و ممکن است باعث ترکیدگی لوله فاضلاب شوند و اسیب هایی همچون نم و رطوبت را به همراه داشته باشند و نیاز به تشخیص ترکیدگی با دستگاه نشت یاب پیدا کنند.

منبع اصلی مشکل این بوی ازار دهنده  چاه فاضلاب شما می باشد و علت ان جمع شدن گل و لای و موادجامدی که در طولانی مدت ، بوی نا مطلوبی را ایجاد می کنند و از طریق شبکه فاضلاب ساختمان وارد حمام ،توالت و اشپزخانه شما می شوند.

این مشکل با لایروبی چاه توسط شرکت های خدماتی لوله بازکنی و تخلیه چاه ممکن است و  می توانید برای همیشه بدون اسیب رساندن به شبکه فاضلاب ساختمان از شر این بو راحت شوید.

انواع لایروبی چاه

لایروبی چاه انواع مختلفی دارد که بیش از هر چیزی به نوع چاه و فاضلابی است که درون ان ذخیره می شود، بستگی دارد. امروزه چاه های مختلفی برای دفع فاضلاب وجود دارد که بر حسب نیاز از انها استفاده می شود.

فاضلاب تولید شده در ساختمان ها یا واحدهای صنعتی یکسان نبوده و هر کدام جرم و ترکیب خاص خود را دارند. همانطور که از اسم این فرایند مشخص است باید جرم و رسوباتی که دیوار چاه را پر کرده اند، تراشیده و انها را خارج نمود.

در حالت کلی لایروبی و تراشیدن چاه به دو دسته اصلی زیر تقسیم می شود :

  1. چاه اب و فاضلاب
  2. لایروبی سپتیک تانک

لایروبی چاه فاضلاب

لایروبی چاه فاضلاب یکی از مرسوم ترین نوع خدمات در این حوزه است، ساختمان و مراکز بهداشتی و صنعتی بسیاری از روش حفر چاه برای دفع فاضلاب استفاده می کنند. قطعا پس از گذشت چندین سال چاه دیگر توانایی و کارایی اولیه خود را از دست خواهد داد.

کاهش حجم و عمر چاه فاضلاب و همچنین هزینه و زمان بر بودن ایجاد چاه جدید سبب می شود تا بسیاری به سمت خدمات لایروبی چاه فاضلاب روی بیاورند. انجام اینکار می تواند باعث شود تا بار دیگر از چاه برای دفع فاضلاب استفاده شود.

لایروبی چاه فاضلاب خدماتی است که توسط شرکت های فعال در این حوزه ارائه می شود. درخواست خدمات از یک شرکت فنی و معتبر می تواند علاوه بر کاهش نگرانی ها به یک نتیجه ایده ال ختم شود.

اگر چاه فاضلاب شما در دوره ی های زمانی کمتری نسبت به زمان اولیه حفر چاه پر می شود تنها چاره ی کار شما حفر چاه نو جدید دیگری نیست چرا که با تخلیه چاه و لایروبی چاه فاضلاب پر شده علاوه بر صرفه جویی در هزینه و وقت شما سبب می شود که چاه فاضلاب شما به مانند روز اول شده و در دوره ی زمانی بلند تری پر شود.

این پروسه با دستگاه توسط مراکز خدماتی صورت می گیرد و فرایندی است که توسط انسان و ماشین الات روز صورت می گیرد. این خدمات مزایایی فراوانی دارد که در ادامه به انها اشاره خواهیم کرد.

در فرایند لایروبی چاه با دستگاه رسوب زدایی و لجن زدایی دیواره های ان صورت می گیرد و پس از ان مواد خارج شده به صورت کاملا بهداشتی در مکانی معین دفن می گردد.

متخصصین لایروبی چاه فاضلاب علاوه بر اینکه باید تخصص و مهارت لازم را جهت انجام خدمات داشته باشند، باید در زمینه خاک شناسی و مقاوم کاری چاه نیز تخصص لازمه را داشته باشند.

لایروبی سپتیک تانک

لایروبی سپتیک تانک نیز نوع دیگری از این خدمات است. به طور کلی هر مخزن یا محفظه این که فاضلاب های مختلف در انها ذخیره می شود پس از مدتی به این خدمات نیاز پیدا خواهد کرد.

چربی، رسوب و لجن مواردی هستند که دیواره و کف مخزن های نگهداری فاضلاب را می پوشانند و به مرور زمان ضخامت و حجم انها نیز بیشتر می شود. لایروبی سپتیک تانک می تواند به رسوب و گندزدایی دیواره سپتیک تانک کمک نماید تا بتوان حجم زیادی از فاضلاب را درون ان ذخیره کرد.

امروزه این مخزن ها را در مکان های مختلفی استفاده می شود و لایروبی سپتیک تانک ها نیز خدماتی است که جهت نوسازی انها صورت می گیرد. 

قیمت و هزینه لایروبی چاه

هزینه لایروبی چاه یکی از مهمترین بحث های این خدمات می باشد و همواره سبب نگرانی مشتریان از خدمات دریافتی می گردد. پارامتر های فراوانی در تعیین هزینه و قیمت این خدمات موثر هستند که لازم است به صورت کامل بررسی شوند.

قیمت لایروبی چاه پس از بررسی و کارشناسی در محل به طور کاملا دقیق تعیین می گردد. فنی کار حاضر در محل پس از انجام بررسی دقیق نوع فاضلاب و روش انجام کار قیمت نهایی را در اختیار مشتریان قرار می دهد.

در حالت کلی قیمت لایروبی چاه فاضلاب ساختمانی با قیمت لایروبه برداری چاه فاضلاب صنعتی متفاوت است. ابزار الات و تجهیزات لازم برای لایروبی و رسوب زدایی انواع فاضلاب و رسوبات متفاوت می باشد.

تجهیزات، حجم فاضلاب و رسوبات بر پایه یک قیمت واحد تعیین می گردد و در اختیار مشتریان قرار می گیرد. تحلیل فرایند و ریز هزینه برای مشتریان می تواند انها را از سردرگمی ها نجات دهد.

 

لایروبی چاه

دلایل پر شدن چاه فاضلاب و راه حل این مشکل چیست؟

چاه ها باتوجه به نوع کاربردشان به چاه های فاضلاب،چاه اب،چاه ارت و… تقسیم می شوند.

اکثرا چاه های منازل از نوع چاه های جذبی می باشند یعنی دارای خاک و زمینی مناسب برای  نفوذ برا اب هستند.

اما اگر جنس خاک و زمین از جنس سخت و غیر قابل نفوذ باشد که عمر و زمان پر شدن چاه نیز کمتر خواهد بود و نیاز به تخلیه و لایروبی چاه بیشتر احساس می شود.

اولین عامل پر شدن چاه ، خاک و زمین منطقه می باشد،  در مناطق کوهستانی  به علت زمین سخت کشش چاه فاضلاب هایشان کمتر از مناطقی است که زمینی با خاک نرم دارند و طول عمر چاه های این مناطق به 20 تا 25 سال هم می رسند.

از دیگردلایل که سبب پر شدن متعدد چاه های فاضلاب می شود می توان ریشه و موهای بیش از حد،موادچربی،مواد جامد و رسوباتی که به تمامی بدنه ی چاه فاضلاب می چسبند هم نام برد.

این عوامل  مانع از نفوذ اب در زمین شده و چاه فاضلاب را به یک محفظه ی کاملا بسته تبدیل می کنند و همین امر سبب پر شدن های متعدد چاه فاضلاب و بالا بردن هزینه ها می شود.

راه حل این مشکل در اولین مورد پر شدگی بعد از حفر چاه عمل تخلیه کردن فاضلاب می باشد ولی در صورت مشاهده ی کاهش طول عمر چاه فاضلاب لازم است که چاه فاضلاب توسط شرکت ها خالی شده و سپس لایروبی چاه انجام شود و راه حل دوم حفر چاه نو می باشد.

چاه جدید یا خدمات لایروبی چاه ؟

علت برتری لایروبی چاه بر ایجاد چاه جدید چیست؟ بیشتر اوقات که چاه فاضلاب منازل پر می شود، وقتی مشتریان با شرکت مرتبط تماس می گیرند به سراغ گزینه ایجاد چاه نو می روند و هزینه های ان را جویا می شوند اگر شرکت منصف باشد لایه برداری چاه را نیز پیشنهاد میدهد.

ایجاد چاه جدید نیازمند یک محدوده ی دیگری از محوطه ساختمان می باشد و طبق استاندارد ها می بایست از چاه کهنه 2.5 متر فاصله داشته باشد تا از خطر های احتمالی جلوگیری شود.

هزینه کندن چاه براساس متراژ چاه می باشد و نیازمند زمان و هزینه بیشتری نسبت به لایروبی چاه خواهد بود ، همچنین خاک حاصل از ایجاد چاه در مکانی دیگر  هزینه انتقال ان به بیرون از شهر رانیز به دنبال دارد .

لایه تراشی چاه این هزینه ها را کاهش داده و به این صورت می باشد که پس از تخلیه شخصی وارد چاه می شود وبا کف تراشی و رسوب زدایی چاه را به یک چاه نو تبدیل می کند و در اخر توسط پمپ لجن کش مواد زاید را خارج می کنند. 

قیمت لایروبی چاه را براساس میزان  و حجم لجن و مواد زایدی است که از چاه خارج می کنند محاسبه می شود و عمدتا براساس تعداد نیسان یا خاور حمل کننده مواد زاید می باشد.

مقالات مرتبط :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *