روش های غلط لوله بازکنی

روش های رایج زیادی برای انجام عمل لوله بازکنی وجود دارد که تمامی این روش ها پاسخگوی نیاز شما نخواهند بود و در عین حال برخی از انها می توانند برای شما مشکل ساز شوند.

روش های غلط لوله بازکنی بسیار خطرناک بوده و  اشتباه در انتخاب روش و ابزار برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب می تواند برای ساکنین زیان بار و خطر افرین شود.

نکات مهم در تعیین علت گرفتگی لوله فاضلاب

زمانی شما می توانید از روش های غلط لوله بازکنی دوری نمایید که به درستی علت گرفتگی لوله فاضلاب ساختمان خود را تشخیص دهید.لوله های فاضلاب بسته به نوع کاربری که دارند ، دلایل گرفتگی انها متناسب نوع کاربریشان متفاوت خواهد بود.

همانطور که می دانید روش های فراوانی برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب وجود دارد که ثمره ی خلاقیت برخی مشتریان و وب سایت های غیر مرتبط به لوله بازکنی هستند.به کار گیری هر کدام از روش ها شرایط و زمان خاص خود را طلب می کنند و در صورت مناسب نبودن شرایط می توانند جزئی از روش های غلط لوله بازکنی باشند.

بسته به نوع گرفتگی و میزان رسوب موجود درون لوله فاضلاب ، عمل رفع گرفتگی نیز به مراتب سخت تر انجام خواهد شد ، به عنوان مثال در گرفتگی های ضعیف لوله سینک ظرفشویی اشپزخانه ریختن اب جوش درون لوله سینک نیز کافی است.

نکته ای مهمی که حتما باید حتی در برخورد با گرفتگی های ضعیف نیز مورد توجه داشته باشید اگر گرفتگی مکررا رخ می دهد ، چاره ی مشکل شما دستگاه لوله بازکنی با فنر خواهد بود.

روش های غلط لوله بازکنی

روش های رفع گرفتگی خانگی و شیمیایی دو عامل تاثیر گذار در رخ دادن روش های غلط لوله بازکنی هستند که ناتوانی این روش ها در از بین بردن دلیل اصلی گرفتگی لوله فاضلاب و رخ دادن اشتباه موثر است.

در برخی مواقع مشاهده شده که عده ای از میله ی نازک و طویل برای بیرون راندن گرفتگی از لوله فاضلاب استفاده می کنند که ترک خوردن لوله بر اثر ضربه و ایجاد نم از اسیب های این روش نامناسب هستند.

تلنبه ی دستی مناسب ترین و ایمن ترین ابزار لوله بازکنی خانگی در صورت استفاده صحیح از ان می باشد.همچنین تلنبه ی دستی در تشخیص شدت و نوع گرفتگی ابزار بسیار کاربردی است.

لوله بازکن های شیمیایی و اسید هایی قوی که جدیدا شاهد استفاده ی بی رویه از انها هستیم به هیچ عنوان حتی برای گرفتگی های ضعیف نیز توصیه نمی شوند ، این گونه محلول ها برای از بین بردن رسوبات قدیمی کارایی ندارند.

اسیب جدی محلول های شیمیایی به ریه انسان ها و از بین بردن لوله فاضلاب در صورت استفاده مکرر نیز نکته ای است که در انتخاب انها باید مورد توجه قرار دهید.

رفع گرفتگی لوله فاضلاب توسط افراد مجرب و ماهر می تواند ازبروز مشکلات بعدی جلوگیری نماید و فنر لوله بازکنی ابزاری است که به شما در رفع گرفتگی لوله فاضلاب بدون کوچکترین اسیب کمک خواهد کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس کلیک کنید