رسوب زدایی لوله فاضلاب

شاید شما بسیار با تبلیغ عمل رسوب زدایی لوله های فاضلاب توسط شرکت های لوله بازکنی و تخلیه چاه در تهران  مواجه شده باشید.ما در این مقاله به لزوم تخصصی بودن عمل رسوب زدایی لوله فاضلاب خواهیم پرداخت.

همواره عبور سیالات و فاضلاب به صورت دائمی از مسیری با به جا گذاشتن رسوب همراه خواهد بود.رسوبات بیشتر توسط جریان اب انتقال می یایند.

جریان  کند فاضلاب از درون لوله های فاضلاب اصلی ترین عامل در ایجاد رسوب های فاضلابی می باشد.زمانی که فاضلاب و سیالات درون لوله جریان می یابند بنا به عواملی همچون شوک دمایی مقداری از ان در قسمتی از سطح لوله ته نشین شده و درون لوله فاضلاب رسوب می کنند.

رسوب زدن لوله های فاضلاب مشکلات زیادی را به همراه دارد که از مهمترین انها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فرسایش و خوردگی لوله فاضلاب
  • کاهش شدت جریان فاضلاب عبوری
  • گرفتگی لوله فاضلاب در دوره ی زمانی کوتاه تر

استفاده از اجسام نوک تیز برای عمل رسوب زدایی لوله های فاضلاب به هیچ عنوان توصیه نمی شود.راه حل بسیار نادرستی که برخی برای زدودن رسوب های در دسترس لوله فاضلاب استفاده می کنند.استفاده از  این روش اسیب هایی مانند پارگی و سوراخ شدن لوله فاضلاب را به همراه خواهد داشت.

رسوب زدایی لوله ها

نحوه ی رسوب زدایی  توسط متخصصان لوله بازکن که از طریق شرکت های معتبر لوله بازکنی در محل حاضر می شوند به این صورت می باشد که ابتدا توسط دستگاه لوله بازکنی با فنر اقدام به رفع گرفتگی لوله فاضلاب می کنند و سپس عمل رسوب زدایی را انجام می دهند.

در حین عمل رسوب زدایی توسط دستگاه لوله بازکنی با فنر باید جریانی از اب گرم درون لوله فاضلاب در جریان باشد.جریان اب گرم علاوه بر شستن رسوباتی که فنر از دیواره ی لوله فاضلاب جدا می کند  باعث تمیزی فنر و لوله از چربی ها و رسوبات فاضلابی می شود.

ریختن اب جوش درون لوله های فاضلاب به صورت ماهانه می تواند روش خانگی برای جلو گیری از رسوب زدن لوله های فاضلاب باشد.

استفاده از مواد شیمیایی همچون اسید دیسکلر مضرات فراوانی برای لوله فاضلاب به همراه دارد وبه هیچ عنوان استفاده از ان توصیه نمی شود. دیسکلر در واقع اسید بسیار قویی است که برای عمل رسوب زدایی و چربی زدایی در سطوح سخت استفاده می شود.

جنس لوله فاضلاب به کار رفته در شبکه فاضلاب ساختمان عمدتا از پلاستیک می باشد.عبور جریانی از اسید درون این لوله های فاضلاب سبب ایجاد واکنش با لوله و در نهایت پوسیدگی و ترکیدگی لوله را به دنبال دارد.

دیسکلر اسیدی برای حل کردن رسوبات که درون اب قابل حل نبوده تولید می شود و از ان  می توان در نماشویی،رسوب زدایی تاسیسات،دیگ های بخارو بویلر ها استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس کلیک کنید