بازکردن لوله توالت ایرانی

در منابع تاسیساتی از توالت ایرانی به عنوان توالت شرقی و توالت اسیایی نیز یاد می شود، بیشترین امار تقاضا برای رفع گرفتگی در تمامی شرکت های لوله بازکنی مربوط به بازکردن لوله توالت ایرانی می باشد.

همانطور که می دانید در کشور ایران استفاده از توالت ایرانی برای دفع فاضلاب استفاده بیشتری نسبت به توالت فرنگی دارد. بنابراین این امر کاملا بدیهی است که تقاضای خدمات رفع بو و گرفتگی لوله های فاضلاب توالت ایرانی بیشتر باشد. از این رو تمامی شرکت های خدماتی مرتبط تمامی تمهیدات لازم را جهت ارائه ان اندیشیده اند.

توالت های فرنگی بیشتر در مناطق شمال تهران،هتل ها،مراکز خرید، بیمارستان ها و… استفاده می شوند. توالت فرنگی و توالت ایرانی تفاوتی در زمینه رفع گرفتگی ها ندارند و تنها کافی است که فنر ها را از درون زانویی اول عبور داد. 

برای دانستن تفاوت ها و نکات مربوط به رفع گرفتگی این مورد از لوله کشی فاضلاب ساختمان همراه ما باشید.

توالت ایرانی مناسب تر می باشد یا توالت فرنگی؟

استفاده از توالت های ایرانی و فرنگی هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.استفاده طولانی مدت از توالت های ایرانی بیمار های کمر درد و پا درد را به همراه دارد.

استفاده از توالت های فرنگی به صورت طولانی مدت برای گوارش و بهداشت پوست انسان بسیار مضر می باشد. از بیماری های استفاده طولانی مدت از توالت فرنگی می توان به بیماری های قلنج روده،رکولیت و … اشاره کرد.

کولیت روده یک نوع بیماری التهابی می باشد که باعث التهاب طولانی مدت در بخشی از دستگاه گوارش بدن انسان خواهد شد.کولیت روده همچنین سبب ناتوانی فرد می شود.

در صورت عدم رعایت بهداشت توسط افرادی قبلی که از توالت فرنگی استفاده می کنند باعث ایجاد بیماری ها و حساسیت های پوستی در فرد می شود.

بازکردن لوله توالت

دلایل گرفتگی توالت های ایرانی:

در مقالات اخیر به این نکته اشاره کردیم که بیشترین گرفتگی ها در زانویی لوله فاضلاب توالت می باشد.عواملی که بیشترین نقش را در گرفتگی لوله فاضلاب توالت ایرانی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

لوله های فاضلاب توالت ها مسیری برای عبور دهی فاضلاب تولید شده توسط انسان می باشد. ایراد در لوله کشی فاضلاب و ریختن پسماندهای بهداشتی همانند دستمال کاغذی و نوار بهداشتی بزرگترین دلایل گرفتگی لوله های فاضلاب هستند. بنابراین شما باید از انداختن پسماندهای بهداشتی درون لوله های فاضلاب خودداری کنید.

لوله های فاضلاب برای اینکه بوی بد فاضلابی را خارج نکنند، دارای پیچ و خم و انشعابات بسیاری هستند. ورود مواد اضافی و جامد غیر از فاضلاب درون این تغییر مسیرها می تواند گرفتگی را شکل دهند. ترکیب برخی از این موارد درون لوله ها سخت ترین گرفتگی را شکل می دهند.

در برخی از موارد پیش می اید که درون لوله های فاضلاب گرفتگی های سخت و ازار دهنده ای تشکیل می شود که به سبب انها باید هزینه رفع بسیار بالایی پرداخت کنید.

  • -افتادن ماسه و خاشاک درون کاسه توالت
  • -ریختن بیش از حد دستمال کاغذی درون کاسه توالت
  • -عدم ریختن اب کافی برای دفع فاضلاب که سبب خشک شدن فاضلاب درون لوله می شود، بهترین کار استفاده از سیفون برای توالت می باشد.
  • -ریختن مواد چرب و روغنی درون لوله فاضلاب توالت

روش های بازکردن لوله فاضلاب توالت ایرانی:

برای تعیین سختی نوع گرفتگی لوله فاضلاب توالت ایرانی کافی است مقداری اب جوش را درون کاسه توالت بریزید.این عمل لوله را از رسوبات شسته و بازکردن لوله توالت ایرانی در زمان گرفتگی های ضعیف به همراه دارد.

در نوع گرفتگی های ضعیف استفاده از تلنبه ی دستی و فنر دستی می تواند به شما در بازکردن لوله توالت ایرانی کمک کند. در زمان مواجه با گرفتگی های شدید،رفع گرفتگی لوله فاضلاب را به  شرکت لوله بازکنی بسپارید.

گرفتگی لوله های فاضلاب توالت ها حاصل ترکیب مواد و عوامل بسیاری است که در بسیاری از مواقع سخت هستند. برای رفع گرفتگی لوله های فاضلاب توالت ایرانی دستگاه های کاربردی و استانداردی نظیر فنر و پمپ تراکم هوا رایج است.

رفع صد در صدی گرفتگی لوله های فاضلاب این بخش از ساختمان بسیار مهم و حیاتی است. در صورتی که رفع کامل انجام نگیرد در گذر زمان با مشکلات بسیاری روبه رو خواهید شد.

بازکردن لوله توالت ایرانی با پمپ تراکم هوا:

دستگاه تراکم هوا برای بازکردن لوله های فاضلاب در گرفتگی های بسیار شدید کاربرد فراوان دارد. از قابلیت های این دستگاه می توانیم به فشار هوای قابل تنظیم بر اساس شدت گرفتگی و تعیین مسیر خروجی دلخواه باد مخزن ان اشاره کنیم. پمپ تراکم هوا به یک بار فاضلاب را با شدت جریان بالایی به سمت جلو هل می دهد و می تواند گرفتگی را را رفع کند.

از این دستگاه در موارد خاص و ویژه ای استفاده می شود، زیرا باید برای رفع گرفتگی توسط انها کلیه شبکه فاضلاب ارتباطی با گرفتگی را ایزوله کرد تا فشار هوا هدر نرود.

بازکردن لوله توالت ایرانی با فنر:

دستگاه فنر به علت برد فنر و قدرت ان در رفع گرفتگی ها، بسیار کارامد تر از سایر دستگاه ها می باشد.این دستگاه علاوه بر بازکردن لوله توالت ایرانی، عمل لایروبی لوله فاضلاب را از چربی ها و روسوبات نیز انجام می دهد.­­ این روش بسیار رایج و پرکاربرد می باشد و در تمامی مراکز خدماتی یافت می شود.

استفاده از این دستگاه می تواند مزایای زیادی برای مشتریان و سرویسکاران داشته باشد. مهارت سرویسکار نیز مهم و حیاتی است زیرا از بروز ایراد به لوله ها باید جلوگیری کند.

مقالات مرتبط :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیریدمشاوره بگیرید