انواع لوله فاضلاب و کاربرد انها

ایا جنس لوله در گرفتگی لوله فاضلاب تاثیر دارد؟ این سوالی است که برخی از مشتریان از سرویس کاران شرکت خدماتی لوله بازکنی در حین رفع گرفتگی لوله فاضلاب مورد پرسش قرار می دهند.

جواب متخصصان لوله بازکنی به این سوال کمی متفاوت می باشد که تنها با معرفی انواع لوله فاضلاب و کاربرد های ان می توان به پاسخ این سوال مهم رسید.

لوله فاضلاب و لوله اب شهری دو نوع کاربری مهم و ضروری در تمامی ساختمان ها هستند.حال بسته به برخی شرایط برای هر کدام از این کاربری ها ، جنس لوله مورد نظر انتخاب می شود.

لوله های فاضلاب و اب شهری از نظر نوع موارد زیر را شامل می شوند:

  • لوله های اهنی
  • لوله های چدنی
  • لوله های اهنی گالوانیزه
  • لوله های فولادی گالوانیزه
  • لوله های پلاستیکی upvc
  • لوله های پلاستیکی cpvc

رفع گرفتگی لوله فاضلاب

جنس لوله فاضلاب ، کاربرد و  تفاوت در نحوه ی اتصال پارامتر هایی هستند که در هر کدام از انواع لوله فاضلاب متفاوت می باشند.

چرا باید در انتخاب نوع لوله فاضلاب دقت نمود؟

هر کدام یک از این لوله ها کاربرد متفاوتی در سیستم شبکه فاضلاب ساختمان ها دارند ، برای لوله کشی فاضلاب حمام ، سرویس بهداشتی ، اشپزخانه و … باید لوله فاضلابی متناسب با نوع فاضلاب خروجی انتخاب کنید.

میزان و نوع فاضلاب خروجی در هر کدام از بخش های ساختمان مختلف بوده و ابتدا باید نیاز ساختمان سنجیده شود و سپس نوع لوله و ابعاد ان انتخاب گردد.

البته باید این نکته را هم خاطر نشان کنیم که شرکت خدماتی که عمل لوله کشی فاضلاب را انجام می دهد ، نقش بسزایی در هزینه های لوله بازکنی ایفا خواهند کرد.

اشتباهات ساختاری و عدم رعایت اصول لوله کشی می تواند در میزان گرفتگی ها تاثیر گذار باشد.

ما در این محتوا سعی کردیم به معرفی انواع لوله فاضلاب و کاربرد انها بپردازیم تا به شما در انتخاب نوع فاضلاب مناسب کمک نماید.

لوله بازکنی

لوله فاضلاب PVC :

راحتی در نصب اسان در تمامی نقاط ساختمان و مقاومت بالایی که در برابر مواد شیمیایی دارند ، سبب رشد استفاده از این نوع لوله فاضلاب شده است.

نکته ای که در استفاده از این نوع لوله ها باید به خاطر داشته باشید این است که در موارد لوله های گرم به کار گرفته نشود.

لوله فاضلاب فولادی گالوانیزه:

اگر لوله  شما برای سیستم بهداشتی ساختمان است بهتر گزینه استفاده از این نوع لوله می باشد چرا که بهترین تهویه کننده بهداشتی هستند.

مقاومت این نوع لوله فاضلاب در برابر اسید ها بسیار بالا بوده و مقاومت انها درست همانند لوله های چدنی است.

لوله های اهنی گالوانیزه:

لوله با درز نام دیگر است که برای این نوع لوله ها به کار گرفته می شود ، از  پیچ برای اتصال این گونه لوله ها به کار می برند.

لوله های چدنی:

در جایی که می خواهید هزینه های لوله کشی را کاهش دهید ، این نوع لوله ها بسیار مناسب هستند زیرا قیمتی پایین تر از لوله های اهنی دارند.

لوله هایی چدنی سرعت رفع گرفتگی لوله فاضلاب را افزایش می دهند و لوله بازکنی با پمپ تراکم هوا مناسب ترین ابزار برای این عمل می باشد ، مقاومت پایین در برابر مواد شیمیایی از معایب این نوع لوله به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس کلیک کنید