اسیب های لوله بازکنی با جوهر نمک

بحران از انجا شروع می شود که بسیاری برای راحتی و کاهش هزینه ها  زمانی که با گرفتگی لوله فاضلاب مواجه می شوند  به جای تماس با یک مرکز معتبر لوله بازکنی ، بدون در نظر گرفتن اسیب های احتمالی برای سلامت  انسان و لوله فاضلاب  از محلول های شیمیایی استفاده می کنند.

لوله بازکنی با جوهر نمک نیز از این قاعده مستثنی  نمی باشد و به تازگی مواردی مبنی بر استفاده از این محلول اسیدی به منظور رفع گرفتگی لوله فاضلاب گزارش شده است.

معمولا نظافت و تمیز کاری سرویس های بهداشتی و حمام به وسیله ی وایتکس و جوهر نمک انجام می شود و جوهر نمک خطرناک ترین محلول اسیدی است که بخارات ان به ریه ها اسیب جدی می رساند.

موضوعی که می توانیم پیش از پرداختن به اسیب های لوله بازکنی با جوهر نمک اشاره کنیم ، ایجاد لکه روی سنگ که نتیجه ی خاصیت خورندگی بالای این محلول اسیدی است که این مشکل تنها با عمل کفسابی سنگ کف حل خواهد شد.

خطر احتمالی  زمانی به وجود می اید که برخی به علت عدم اگاهی از محلول ترکیبی جوهر نمک و وایتکس برای جرم گیری و  بازکردن لوله فاضلاب استفاده می کنند.

مخلوط جوهر نمک با سایر شوینده ها گاز کلر آمین ازاد می کند که این گاز می تواند سبب سوختگی مجرای تنفسی ، اختلال و  انسداد در سیستم تنفسی ، سوختگی چشم و حتی مرگ شود.

حتی اگر شما تنها از محلول جوهر نمک برای رفع انسداد لوله فاضلاب استفاده کنید به خاطر وجود مواد شویند درون لوله فاضلاب این گاز کلرآمین از ترکیب جوهر نمک و مواد شوینده درون  لوله فاضلاب نیز متصاعد خواهد شد.

لوله بازکنی با جوهر نمک

از این محلول ها در فضای بسته نباید استفاده نمود چرا که سبب افت شدید اکسیژن محیط خواهد شد.

قرمزی چشم و سطح پلک ، ریزش اشک ،احساس درد در ناحیه چشم از علائم اسیب های ناشی از تماس چشم با محلول های شوینده و لوله بازکن است.

در صورت مواجه با این علائم لازم است تا  برای درمان تحت نظر پزشکان مجرب چشم پزشکی قرار بگیرید.

شرکت های تولید کننده محلول هایی شیمیایی برای رفع موانع و مواد جامد موجود درون لوله فاضلاب غلظت اسیدی این محلول ها را افزایش می دهند که برای سلامتی انسان و لوله فاضلاب بسیار مضر هستند.

عمر رفع گرفتگی لوله فاضلاب توسط محلول های شیمیایی کوتاه مدت بوده به این علت که محلول های شیمیایی شوینده و لوله بازکن قادر به رفع گرفتگی کامل و لایروبی لوله فاضلاب همانند دستگاه لوله بازکنی با فنر نمی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس کلیک کنید