اسیب های لوله بازکنی با جوهر نمک

بحران از انجا شروع می شود که بسیاری برای راحتی و کاهش هزینه ها  زمانی که با گرفتگی لوله فاضلاب مواجه می شوند  به جای تماس با یک مرکز معتبر لوله بازکنی فوری بدون در نظر گرفتن اسیب های احتمالی برای سلامت  انسان و لوله فاضلاب  از محلول های شیمیایی استفاده می کنند.

لوله بازکنی با جوهر نمک نیز از این قاعده مستثنی  نمی باشد و به تازگی مواردی مبنی بر استفاده از این محلول اسیدی به منظور رفع گرفتگی لوله فاضلاب گزارش شده است. معمولا نظافت و تمیز کاری سرویس های بهداشتی و حمام به وسیله ی وایتکس و جوهر نمک انجام می شود و جوهر نمک خطرناک ترین محلول اسیدی است که بخارات ان به ریه ها اسیب جدی می رساند.

موضوعی که می توانیم پیش از پرداختن به اسیب های  جوهر نمک اشاره کنیم ، ایجاد لکه روی سنگ که نتیجه ی خاصیت خورندگی بالای این محلول اسیدی است که این مشکل تنها با عمل کفسابی سنگ کف حل خواهد شد.

خطر احتمالی  زمانی به وجود می اید که برخی به علت عدم اگاهی از محلول ترکیبی جوهر نمک و وایتکس برای جرم گیری و  بازکردن لوله فاضلاب استفاده می کنند. مخلوط جوهر نمک با سایر شوینده ها گاز کلر آمین ازاد می کند که این گاز می تواند سبب سوختگی مجرای تنفسی ، اختلال و  انسداد در سیستم تنفسی ، سوختگی چشم و حتی مرگ شود.

حتی اگر شما تنها از محلول جوهر نمک برای رفع انسداد لوله فاضلاب استفاده کنید به خاطر وجود مواد شویند درون لوله فاضلاب این گاز کلرآمین از ترکیب جوهر نمک و مواد شوینده درون  لوله فاضلاب نیز متصاعد خواهد شد.

لوله بازکنی با جوهر نمک

مضررات رفع گرفتگی لوله فاضلاب با جوهر نمک

از این محلول ها در فضای بسته نباید استفاده نمود چرا که سبب افت شدید اکسیژن محیط خواهد شد.

قرمزی چشم و سطح پلک، ریزش اشک ،احساس درد در ناحیه چشم از علائم اسیب های ناشی از تماس چشم با محلول های شوینده و لوله بازکن است.

در صورت مواجه با این علائم لازم است تا  برای درمان تحت نظر پزشکان مجرب چشم پزشکی قرار بگیرید.

شرکت های تولید کننده محلول هایی شیمیایی برای رفع موانع و مواد جامد موجود درون لوله فاضلاب غلظت اسیدی این محلول ها را افزایش می دهند که برای سلامتی انسان و لوله فاضلاب بسیار مضر هستند.

چرا نباید از اسیدهای لوله بازکن استفاده کنیم

عمر رفع گرفتگی لوله فاضلاب توسط محلول های شیمیایی کوتاه مدت بوده به این علت که محلول های شیمیایی شوینده و لوله بازکن قادر به رفع گرفتگی کامل و لایروبی لوله فاضلاب همانند دستگاه فنر نمی باشند.

ایا رفع بوهای بد فاضلابی توسط جوهر نمک امکان پذیر است

جوهرنمک یکی از قوی ترین شوینده و محلول های اسیدی برای پاک کنندگی و چربی زدایی سطوح مختلف است. برای رسیدن به یک نتیجه ایده ال و منحصر به فرد باید غلظت این محلول ها بسیار بالا می باشد و این یک نقطه منفی برای استفاده از ان توسط افراد نااگاه است.

ورود اسید جوهر نمک به درون لوله های فاضلاب یک ترکیب شیمیایی خطرناک و بخارات سمی ازاد خواهد کرد. این اسیدها خاصیت خورندگی و تخریب بسیار بالایی دارد و به راحتی می تواند هر ترکیب یا جسم جامدی را از لحاظ ساختار دگرگون نماید.

رسوبات و چربی های مختلف درون لوله ها عامل ایجاد بوی بد در درون لوله های فاضلاب هستند. برای از بین بردن این عناصر باید یک برخورد موثر صورت گیرد تا بتوان برای از بین بردن یک مکانیزم مناسب انجام شود.

اسیب های لوله بازکنی با جوهر نمک برای لوله ها

اما ایا یک محلول یک لیتری می تواند برای اینکار مناسب باشد و تمامی ابعاد و فضای درون لوله ها را پوشش دهد؟ قطعا خیر، همچنین استفاده از این اسیدها در حجم بالا علاوه بر غیر ممکن بودن؛ احتمال خطرات احتمالی را تشدید می کنند.

مسمومیت های ناشی از اسید جوهر نمک

مسمومیت تنفسی بزرگ ترین خطر لوله بازکنی با جوهر نمک می باشد و به دلیل ازاد سازی گاز سمی کلر می تواند مسمومیت ایجاد کند. این نکته را به خاطر داشته باشید که تنفس گاز کلر در فضای بسته خطر مرگ را نیز به همراه می اورد.

حتی برای شستشو و نظافت سرویس بهداشتی نیز نکات ایمنی را رعایت کنید تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود. برای این کار حتما از دستکش ضخیم و ماسک و عینک استفاده کنید تا در برابر این اسید در امان باشید. این محلول در صورت برخورد با پوست سوزش شدید ایجاد می کنند.

اسیب پوستی اسید لوله بازکنی جوهر نمک

هشدار! ترکیب شوینده های اسید با یک دیگر ممنوع

بسیار پیش می اید که برخی از افراد اسید جوهر نمک را با سایر محلول ها ترکیب می کنند تا به یک محلول قوی برای رفع گرفتگی لوله ها برسند. ترکیب اسیدهای لوله بازکن با وایتکس یا هر شوینده دیگری اقدام کاملا غلطی است که حاصل واکنش می تواند نتیجه ای بسیار خطرناکی را به همراه داشته باشد. 

بارها و بارها نسبت به این موضوع اشاره کردیم و سعی کردیم شما را با خطرانات ناشی از این اقدام اشنا کنیم. شما برای کاهش هزینه ها می توانید به سراغ تلنبه دستی یا اب جوش برای لوله های ظرفشویی بروید.

این نکته را خاطر نشان می شویم که رفع گرفتگی لوله فاضلاب یا بوی های بد ناشی از انها تنها با برخورد موثر ابزار با انها ممکن است و در غیر اینصورت فقط صرف وقت و هزینه و قرار دادن خود در برابر خطرات و اسیب ها است. 

مقالات مرتبط :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیریدمشاوره بگیرید