تخلیه چاه

گروه خدماتی یاسان یکی از موفق ترین تیم های کاری مجهز در زمینه تخلیه چاه می باشد و در تمامی نقاط تهران و کرج خدمات ارائه می کند و با تجهیزات مدرن و نیروی کار ماهر همواره در زمینه تخلیه چاه فاضلاب ، شیمیایی ، توالت و… پیشرو و قدرتمند حرکت کرده است و مسیر پیشرفت را با رضایت مشتریان خود طی می کند.

تخلیه چاه یکی از کارهای خدماتی است که نیازمندابزار و نیروی کار باتجربه و متخصص است و شرکت های متعددی در کلان شهر تهران در این زمینه فعال هستند.

به عمل خالی کردن چاه فاضلاب و توالت توسط پمپ های مجهز به مکنده قدرتمند ، تخلیه چاه می گویند که روش ها و ماشین های مخصوصی برای این کار طراحی و تولید شده است که در ادامه به این موارد خواهیم پرداخت.

برای تخلیه چاه در تهران و کرج می توانید با گروه متخصص و با تجربه ما تماس بگیرید.

تخلیه چاه

روش های تخلیه چاه:

برای تخلیه چاه فاضلاب یا توالت از پمپ های لجن کش قوی با تانکر های با حجم بالا استفاده می شود و در صورت نیاز از ماشین های ساکشن یا مکنده استفاده می شود و روش کار این ماشین ها به شرح زیر است:

زمانی که چاه فاضلاب یا توالت پر شد بلافاصله باید عملیات تخلیه چاه اجرا شود و گروه متخصصی برای اینکار اقدام کند که در مراحل اینکار  یک سر شیلنگ قطور و با استحکام به ته چاه فرستاده می شود و سر دیگر ان به دستگاه مکنده و لجن کش متصل می شود.

نکته ای که حائز اهمیت است بحث شیلنگی است که فضولات را به سمت تانکر هدایت می کند و نقش کلیدی در روند کار دارد که باید ویژگی های استانداردی را دارا باشد تا در طول کار مشکلی پیش نیاید که این مواد عبارتند از : قطر استاندارد ، تحمل فشار بالا و استحکام و پایداری در هنگام مکش.

در مراحل تخلیه چاه زمانی که شیلنگ به چاه فاضلاب هدایت می شود باید دقت شود که سر لوله به انتهای چاه نزدیک نباشد زیرا موجب گرفتگی لوله و اسیب رسیدن به دستگاه  در اثر وارد شدن گل و لای می شود.

مکانیزم عملکرد دستگاه های مکش به گونه ای است که تا اتمام تخلیه کامل فاضلاب به کار خود ادامه می دهند و در به طور کامل چاه را از چربی ها و فضولات موجود پاک می کنند، البته این موضوع زمانی صدق می کند که از تجهیزات پیشرفته برای تخلیه چاه فاضلاب استفاده شود.

از چه مواردی متوجه شویم چاه پر شده است؟

اکثر چاه های فاضلاب در زیر ساختمان ها حفر شده و با لوله های مخصوص به داخل ان هدایت می شود و درب چاه از سطح زمین فاصله دارد و تشخیص پر شدن فاضلاب کمی دشوار است، چرا که بین گرفتگی لوله فاضلاب و پر شدن ان در ظاهر تفاوتی مشاهده نمی شود.

برای بر طرف شدن شک بین انتخاب لوله بازکنی یا تخلیه چاه باید سراغ سرویس کار ماهر بروید و بعد از تماس با تیم کاری معتبرو متخصص در این زمینه ، این افراد در محل حاضر شده و به وسیله فنر های مخصوص اقدام به باز کردن لوله می کنند، اگر لوله گرفته شده با دستگاه فنر باز شد و مسیر فاضلاب به حالت اولیه بازگشت نتیجه می گیریم که چاه هنوز پر نشده است در غیر این صورت نیاز است تا تخلیه چاه انجام شود.

بارها پیش امده که افراد با تشخیص اشتباه هزینه های زیادی را به کارفرما وارد کرده اند ، پس حتما برای تخلیه چاه و لوله بازکنی با گروه های معتبر تماس بگیرید و دقت کنید که این شغل در ظاهر ساده به نظر میرسد اما عوامل زیادی در نتیجه کار دخیل می باشد.

در مراحل تخلیه چاه یافتن و تشخیص درب چاه فاضلاب و باز کردن ان از کارهای حساس است که سرویسکار با تجربه خود این مسئله را تشخیص داده و اجرا می کند و نکته مهم دیگری که لازم دانستیم به ان اشاره کنیم  بحث تعداد نیروی کاری است که از طرف گروه خدماتی ما برای تخلیه چاه اعزام می شود به گونه ای که کمترین افرادی که به این منظور در نظر گرفته می شود دو نفر نیروی ماهر است.

دستگاه های مکنده ای که در عمل تخلیه فاضلاب استفاده می شود برای قدرت بیشتر نیازمند برق ماشین می باشد و فشار زیادی را وارد می کند و قدرت مکش بالای این دستگاه ها سبب می شود تا چاه به طور کامل تخلیه شود و سردی و گرمی هوا در عملکرد ان تاثیر گذار است.

تخلیه چاه در تهران

گروه کاری ما پس از تخلیه چاه فضولات و مواردی که در تانکر ذخیره شده است را به محل های مخصوص انتقال داده و عمل تخلیه را انجام می دهد و در تمامی مراحل تخلیه چاه استاندارهای لازم را رعایت می کند.

در توضیح پمپ های لجن کش از دو پروانه قدرتمند استفاده شده است که از دو لبه تیز برخوردار است و در عمل تخلیه چاه با گردش این پروانه ها و گردش 90 درجه ای شتاب بالایی گرفته و از مجرای چاه تمامی مواردی که در فاضلاب وجود دارد را به مخزن انتقال می دهد و تیغه موجود در این دستگاه اشیایی مانند پلاستیک یا پارچه را خرد کرده و پس از ان در مخزن ذخیره می کند.

سوالات متداول در تخلیه چاه

تیم پشتیبانی یاسان همه روزه پاسخگوی سوالات متدوال مشتریان در زمینه خدمات تخلیه چاه بوده است و سوالات مهم و مشترک بین مشتریان موارد زیر را در بر می گیرد.

1-هزینه تخلیه چاه فاضلاب چقدر می باشد؟

تمامی شرکت های مجاز و معتبر تخلیه چاه در تهران و کرج موظف هستند که بر اساس نرخنامه مصوب اتحادیه اهنکاران از مشتریان خود هزینه دریافت کنند که نشان دهنده این است که هزینه تخلیه چاه فاضلاب در تهران و کرج دارای مقدار ثابت و معینی بین تمامی شرکت می باشد.

حجم و نوع تانکر ماشین تخلیه چاه،حجم چاه فاضلاب،نوع پمپ مورد استفاده برای تخلیه،تعداد سرویس و متراژ شیلنگ تخلیه از پارامتر های تاثیر گذار بر هزینه تخلیه چاه فاضلاب هستند و هزینه ها پس از ارزیابی های انجام شده توسط فنی کاران یاسان  از موارد ذکر شده و مورد تایید اتحادیه به طور دقیق محاسبه می شوند.

2-علائم  نشاندن دهنده ی پر شدن چاه فاضلاب چیست؟ راه های تشخیص پر شدن چاه فاضلاب چیست؟

زمانی که یک چاه فاضلاب پر می شود بنا به نوع کاربری ان پس از پر شدن چاه فاضلاب به صورت مداوم بوی فاضلاب از کاسه  توالت و شبکه فاضلاب ساختمان متصل به چاه به مشام خواهد رسید.اما خروج بوی بد فاضلاب را به تنهایی نمی توانیم دلیل پر شدن چاه فاضلاب قرار دهیم چرا که امکان دارد گرفتگی در مسیر فاضلاب رخ داده باشد.

از نشانه هایی دیگر پر شدن چاه فاضلاب و نیازمندی به تخلیه چاه می توان به بالا امدن فاضلاب و عدم عبور فاضلاب از کاسه توالت اشاره کرد.

عوامل بسیاری وجود دارند که می توانند نشان دهنده ی پر شدن چاه فاضلاب  باشند که تنها با عمل فنر زنی توسط دستگاه لوله بازکنی فنر می توان از پر بودن ظرفیت چاه فاضلاب اطمینان حاصل کرد.فنر به علت توانایی فوق العاده ای که در بازکردن انواع گرفتگی ها دارد،بهترین راه تشخیص بوده و سیاه شدن سر فنر گویای این حقیقت می باشد.

تخلیه چاه

3-چگونه محل درب چاه فاضلاب را پیدا کنیم؟

پس از این که پر بودن چاه فاضلاب توسط افراد متخصص و مجرب با عمل فنر زنی تشخیص داده شد ، پیدا کردن محل چاه  خود را به افراد ماهر در این زمینه واگذار نمایید.این افراد با استفاده از شش ترفند رایج بین شرکت های تخلیه چاه و تجربه خود محل چاه فاضلاب ساختمان شما را تشخیص خواهند داد.

4-ایا دستگاهی برای پیدا کردن محل درب چاه وجود دارد؟

پاسخ این سوال بسیار مهم می باشد چرا که زمینه ی فریب بسیاری از مشتریان را به وجود اورده است.این دستگاه همان دستگاه نشت یاب بوده و تنها قادر می باشد تا محل ترکیدگی لوله را با دقت کمتر از 10 سانتی متر تشخیص دهد.

حضور نم و رطوبت دو احتمال پر شدن چاه فاضلاب  و ترکیدگی لوله را به وجود خواهد اورد و استفاده از این دستگاه می تواند به شما در تشخیص نیاز به تخلیه چاه و یا تعمیرات لوله فاضلاب کمک نماید که از مهمترین مزیت دستگاه نشت یاب به شمار می رود.

5-میزان عمر مفید یک چاه فاضلاب چقدر می باشد؟

عمر چاه فاضلاب عبارت است از  فاصله ی زمانی بین حفر ان و پر شدن چاه که طول عمر مفید یک چاه به نوع کاربری چاه(فاضلاب توالت،فاضلاب رستوران،فاضلاب کارخانه و…)،جنس خاک منطقه،طبقات ساختمان و حجم فاضلاب ورودی به چاه بستگی دارد.

پس از هر سرویس تخلیه چاه عمر چاه فاضلاب به مرور زمان کاهش یافته و دوره زمانی پر شدن ان کوتاه تر خواهد شد.

6- روش تخلیه چاه به طور کامل چیست؟

در گذشته به دلیل استفاده از پمپ های تخلیه چاه که حتما نیاز به ارسال انها به انتهای چاه بود و تا زمانی که فاضلاب درون چاه وجود داشت عمل تخلیه را انجام می دادند.این عمل سبب می شد تا پس از اتمام فاضلاب و خاموش کردن پمپ مقدار فاضلاب موجود در درون شیلنگ تخلیه به درون چاه بر گردد و امکان تخلیه کامل چاه فاضلاب نبود.(البته این مقدار  به متراژ شیلنگ بستگی داشت و برخی مواقع حجم قابل توجه ای نداشت).

تخلیه چاه با پمپ ساکشن مشکل تخلیه ناقص را به دلیل تعبیه پمپ  مکنده روی ماشین های قدرتمند  تخلیه حل کرده است و رضایت بالای مشتریان را به همراه داشته است.

7-بهترین راه ممکن برای حذف چاه فاضلاب  فرسوده و قدیمی  چیست؟

عوامل بسیاری از جمله عدم توانایی چاه در ذخیره فاضلاب به مرور زمان وجود دارد که نیاز است چاه فاضلاب به صورت ایمن حذف و به اصطلاح کور شود.بهترین راه ممکن تخلیه چاه به صورت کامل توسط پمپ مکنده  و پر کردن چاه مورد نظر با خاک و مصالح ساختمانی می باشد.

به خاطر داشته باشید که برای حذف ایمن چاه باید ان را دوباره پر نمایید و خشکاندن چاه فاضلاب با اهک و … تنها یک شعار تبلیغاتی بوده و از لحاظ عملی غیر ممکن می باشد.

8-نحوه ی ایمن سازی یک چاه  به چه صورت می باشد؟

پس از انجام هر بار عملیات تخلیه چاه شاهد سست شدن دیواره های چاه فاضلاب و ریزش مقداری از بدنه ی ان خواهیم بود که نیاز است تا با عمل طوقه چینی نسبت به ایمن سازی چاه فاضلاب اقدام کنید.البته عمل ایمن سازی را بهتر است پس از انجام 1 بار عمل تخلیه چاه انجام دهید تا ایمنی چاه شما تضمین شود.